ATLETSKI KLUB ZAGREB ULIX

Kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete

U Varaždinu su u srijedu 3. svibnja održane kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje za našu regiju. Kadeti našeg kluba u varaždinskim su kvalifikacijama zauzeli 2. mjesto s 4023 boda iza prvoplasiranog Agrama (4251 bod), a ispred trećeplasirane Mladosti (3374 boda), dok su kadetkinje zauzele 5. mjesto s 3467 bodova. U ukupnom poretku kvalifikacija Ekipnog prvenstva Hrvatske naši su kadeti na 3. mjestu – bolja je od njih i ukupno drugoplasirana Slavonija-Žito s 4055 bodova, a naše se kadetkinje nalaze na ukupno 9. mjestu, tako da neće nastupiti u finalu, u koje ulazi osam najboljih ekipa iz kvalifikacija. Od pojedinačnih rezultata članova našeg kluba spomenimo pobjede Nikol Cik na bacanju kugle s 11,91 ispred drugoplasirane Katarine Hermeščec (11,59), Leonarde Jurčec na bacanju koplja s 33,22, Stjepana Jana Cika na 300 m s 37,61, Lukasa Cika na 100 m prepone (14,52) i na skoku u dalj (5,62), Luke Šormana na bacanju kugle (14,58) te štafete kadeta 4×100 m (Filip Antolković, Stjepan Jan Cik, Franko Novokmet, Lukas Cik) s 47,63. Finale Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje održat će se u Splitu u srijedu 17. svibnja u organizaciji ASK-a.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete


komentiranje je zabranjeno.