ATLETSKI KLUB ZAGREB ULIX

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i mlađe seniorke

Ukupno četiri zlatne, četiri srebrne te dvije brončane medalje osvojili su atletičari i atletičarke našeg kluba na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore i mlađe seniorke, održanom u Zagrebu na stadionu Mladosti u subotu i nedjelju 9. i 10. rujna. Time je naš klub zauzeo 3. mjesta na svim trima tablicama osvojenih medalja – u ukupnoj konkurenciji, zatim kod mlađih seniora (dva zlata, jedno srebro i dvije bronce) i kod mlađih seniorki (dva zlata i tri srebra). Dvije je pojedinačne medalje osvojila Valentina Jurić – zlato na 400 m prepone s 1:01,77 i srebro na 400 m s 57,65. Tome je pridodala i dvije medalje na štafetama – srebro na 4×100 m (Mirna Larva, Jelena Brkić, Nikolina Vojnović, Valentina Jurić – 50,62) i zlato na 4×400 m (Nikolina Vojnović, Jelena Brkić, Anica Šiško, Valentina Jurić – 3:59,39). Tadea Lažeta bila je 2. na bacanju kugle s rezultatom 12,08. Kod mlađih seniora najuspješnija je disciplina bila 110 m prepone, gdje je pobijedio Trpimir Široki s 15,03, dok je 2. mjesto zauzeo Sven Prebeg s 15,79. Trpimir i Sven osvojili su i dvije brončane medalje u štafetama – klupska štafeta mlađih seniora 4×100 m (Anton Milanović, Trpimir Široki, Sven Prebeg, Mateo Parlov) bila je 3. s rezultatom 44,38, dok je isto mjesto osvojila i klupska štafeta mlađih seniora 4×400 m (u istom sastavu), s rezultatom 3:27,22. Dvjema štafetnim broncama Mateo Parlov pridodao je i pojedinačno zlato – pobijedio je na 400 m prepone s 52,53. Rezultati

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe seniore i mlađe seniorke


komentiranje je zabranjeno.