Atletski klub Zagreb

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe seniore i mlađe seniorke

U Rijeci je u subotu 3. veljače u organizaciji Atletskog kluba Kvarner održano Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe seniore i mlađe seniorke. Atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su četiri medalje – jednu zlatnu, dvije srebrne i jednu brončanu. Za dvije je medalje zaslužan Trpimir Široki, koji je pobijedio na skoku s motkom s rezultatom 4,70 te osvojio 2. mjesto na 60 m prepone s 8,35, mjesto ispred trećeplasiranog Svena Prebega (8,58). Sven je nastupio i na 60 m, gdje je zauzeo 5. mjesto u svojoj polufinalnoj skupini s rezultatom 7,36, što mu je bilo dovoljno za ukupno 12. mjesto. Na 60 m nastupio je i Antonio Mavračić, koji je zauzeo ukupno 21. mjesto s rezultatom 8,24. Tadea Lažeta osvojila je srebrenu medalju na bacanju kugle s 13,29. Na skoku u dalj imali smo čak četvoricu predstavnika – najbolji od njih bio je Anton Milanović, koji je bio 5. s rezultatom 6,25. Stjepan Jan Cik bio je 7. s 5,63, Antonio Mavračić 9. s 5,32, a Tihomir Crnjac 11. s 5,30. Potonji je bio i 4. na skoku u vis (1,70), a isto je mjesto osvojio i Ivan Dasović na bacanju kugle (11,25). Mirna Larva zauzela je 8.. mjesto u finalu na 60 m s rezultatom 8,21. U kvalifikacijama je bila 6 stotinki brža – 8,15. Petra Tardelli osvojila je 5. mjesto na 60 m prepone s 9,81, dok je Andrea Carin bila 7. na skoku u dalj s 5,14. Izvan konkurencije održane su utrke na 60 m i 60 m prepone za seniore i seniorke – Nika Župa pobijedila je na 60 m s rezultatom 7,74, dok je na 60 m prepone najbrži bio Stjepan Jan Cik s 8,33, ispred Zvonimira Tirića (8,48), Antona Milanovića (8,69), Tihomira Crnjca (9,12) i Antonija Mavračića (9,81).

Trpimir Široki podijelio je s nama svoje dojmove s natjecanja: Moji me današnji rezultati čine sretnim. Osjećam se dobro i nadam se još boljim rezultatima u dvorani.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe seniore i mlađe seniorke