Atletski klub Zagreb

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za kadete i kadetkinje

U Rijeci je u subotu 10. veljače u organizaciji Atletskog kluba Kvarner održano Prvenstvo Hrvatske u dvorani za kadete i kadetkinje. S ukupno šest osvojenih medalja – četiri zlatne i dvije srebrne – naš je klub najuspješniji klub tog natjecanja. Dvije je zlatne medalje osvojio Zvonimir Tirić – pobjedama na skoku u dalj sa 6,12 i na 60 m prepone s 8,68. U polufinalu na 60 m prepone Zvonimir je trčao i brže – 8,52.

Zvonimir je podijelio s nama svoje dojmove s natjecanja: Vrlo sam zadovoljan rezultatima, polako dolazi na vidjelo kvaliteta treninga i promjena trenera. Bilo je pogrešaka, ali jako sam zadovoljan s dva zlata oko vrata.

Zlatne su medalje osvojile i Nikol Cik na bacanju kugle s rezultatom 12,53 te Vita Cik na skoku s motkom s rezultatom 2,90. Luka Šorman osvojio je srebro na bacanju kugle 2. mjestom s 14,85, a medalju istog sjaja osvojio je i Roko Cigrovski, koji je bio 2. na skoku s motkom s rezultatom 3,00. Od ostalih rezultata izdvojimo 5. mjesto Ivana Vojnovića na 60 m prepone s 9,31, 5. mjesto Barbare Crnjac na skoku u vis s 1,48 i 7. mjesto Anteje Mikelić na bacanju kugle s 9,73.

Stjepan Jan Cik i Tihomir Crnjac nastupili su na utrkama 60 m i 60 m prepone izvan konkurencije. Stjepan je pobijedio na 60 m prepone (8,50) i bio 2. na 60 m (7,46), dok je Tihomir bio 3. na 60 m prepone (10,59) i 4. na 60 m (7,76).

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Prvenstvo Hrvatske u dvorani za kadete i kadetkinje