Atletski klub Zagreb

Prvenstvo Balkana u dvorani

U subotu 17. veljače u Istanbulu je održano Prvenstvo Balkana u dvorani, na kojem su nastupile i dvije članice našeg kluba. Ivana Lončarek osvojila je srebrnu medalju na 60 m prepone s rezultatom 8,17, istim rezultatom kao i pobjednica, Rumunjka Anamaria Nesteriuc, tako da su odlučivale tisućinke (Lončarek 8,169, Nesteriuc 8,163). Nika Župa zauzela je 7. mjesto u finalu na 60 m s rezultatom 7,69. U kvalifikacijama, u kojima je bila ukupno 8., trčala je još brže – 7,65, samo stotinku slabije od svojeg osobnog rekorda (7,64), postavljenog u Linzu pred tjedan dana. Hrvatski atletičari i atletičarke osvojili su ukupno sedam medalja – dvije zlatne, dvije srebrne i tri brončane, čime su zauzeli 5. mjesto na tablici zemalja osvajačica medalja.