Atletski klub Zagreb

Prvenstvo Hrvatske u štafetama

U subotu 28. travnja u Zagrebu je na stadionu Mladosti u organizaciji Atletskog kluba Agram održano Prvenstvo Hrvatske u štafetama, na kojem su štafete našeg kluba osvojile tri medalje – jednu srebrnu i dvije brončane. Srebrnu je medalju osvojila štafeta seniorki 4×200 m (Darija Pucko, Ivana Lončarek, Mirna Larva, Karla Dujić), kojoj je rezultat 1:44,61 bio dovoljan za 2. mjesto, iza prvoplasirane Slobode (1:38,94), a ispred trećeplasiranog Kvarnera (1:45,01). Brončane su medalje osvojile dvije štafete mlađih kadeta – štafeta 4×60 m Zagreb-Ulix II (Ivan Petranović, Matej Marković, Andrija Ingula, Noa Jošić) s rezultatom 33,31, a štafeta 4×200 m (Ivan Petranović, Frano Plazanić, Matej Marković, Noa Jošić) s rezultatom 1:53,95. Na korak do medalje ostala je mješovita štafeta seniora i seniorki 4×400 m (Valentina Jurić, Mateo Parlov, Anica Šiško, Staša Vrhovec), koja je bila 4. s 3:33,76, samo 66 stotinki iza trećeplasiranih Križevaca (3:33,09). Spomenimo i utrku mješovitih štafeta seniora i seniorki 4×100 m, gdje je naš klub imao četiri štafete, najbolje su od kojih zauzele 5. (Stjepan Jan Cik, Sven Prebeg, Ivana Lončarek, Mirna Larva – 45,86), odnosno 6. mjesto (Marin Jurjević, Staša Vrhovec, Darija Pucko, Katarina Komarica – 46,48).

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Prvenstvo Hrvatske u štafetama


komentiranje je zabranjeno.