Atletski klub Zagreb

Kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje

U Varaždinu su u srijedu 2. svibnja u organizaciji Malog atletskog kluba održane kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje za našu regiju. I kadeti i kadetkinje našeg kluba zauzeli su 5. mjesto – kadeti s 3246 bodova, a kadetkinje s 3940 bodova. Od pojedinačnih rezultata izdvojimo, kod kadeta, pobjede Luke Šormana na bacanju kugle s 14,11 i Zvonimira Tirića na skoku u dalj sa 6,05, zatim 3. mjesto potonjeg na 100 m s rezultatom 12,28 te 2. i 3. mjesto Frana Horvata i Ivana Vojnovića na 100 m prepone s 15,21, odnosno 15,31, a kod kadetkinja pobjedu Anteje Mikelić na bacanju koplja s 37,55, ispred drugoplasirane Adrijane Ljubić (36,62), zatim pobjedu Nikol Cik na bacanju kugle s rezultatom 12,85 te 3. mjesto Barbare Crnjac na skoku u dalj s 4,87.

U ukupnom ekipnom poretku kvalifikacija Ekipnog prvenstva Hrvatske naši su kadeti zauzeli 7. mjesto, dok su kadetkinje zauzele 8. mjesto. Time su se obje naše ekipe plasirale u finale, u koje ulazi osam najboljih muških i ženskih ekipa. Finale će se održati u Splitu u srijedu 16. svibnja u organizaciji ASK-a.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Kvalifikacije Ekipnog prvenstva Hrvatske za kadete i kadetkinje


komentiranje je zabranjeno.