Atletski klub Zagreb

Otvoreno prvenstvo Hrvatske u višebojima

U Zagrebu je na stadionu Mladosti u organizaciji HAAK Mladost u subotu i nedjelju 12. i 13. svibnja održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u višebojima, na kojem su članovi našeg kluba osvojili devet medalja – četiri zlatne, četiri srebrne i jednu brončanu – čime je naš klub najuspješniji klub u tablici osvojenih medalja na tom prvenstvu. Komplet medalja osvojen je na desetoboju za seniore – a za to su zaslužni zlatni Trpimir Široki (6749 bodova), srebrni Marko Čuljak (6063 boda) i brončani Nenad Varda (4512 bodova). Pritom su Trpimir i Marko postigli osobne rekorde – Trpimir, koji je postigao i novi klupski rekord, sada se nalazi na 4. mjestu hrvatske desetobojske tablice svih vremena, a ispred njega su samo Joško Vlašić (7659 bodova), Zoran Tadić (7009 bodova) i Aleksandar Puklavec (6802 boda). Na desetoboju mlađih juniora osvojene su dvije medalje – Anton Milanović pobijedio je s 5940 bodova ispred drugoplasiranog Stjepana Jana Cika (5807 bodova). Zvonimir Tirić pobijedio je na kadetskom šestoboju s 3786 bodova, dok je Frano Plazanić bio 2. na troboju za limače s 956 bodova. Kod žena osvojene su dvije medalje – Andrea Carin pobijedila je na mlađejuniorskom sedmoboju s 4377 bodova i tako obranila svoj prošlogodišnji naslov, dok je Darija Pucko bila srebrna na sedmoboju za seniorke s 3503 boda.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Otvoreno prvenstvo Hrvatske u višebojima


komentiranje je zabranjeno.