ATLETSKI KLUB ZAGREB ULIX

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 1. dan

U subotu 28. srpnja, prvoga dana Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za seniore i seniorke, koje se održava u Zagrebu na stadionu Mladosti u organizaciji Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac i Zagrebačkog atletskog saveza, atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili su osam medalja – dvije zlatne, pet srebrnih i jednu brončanu. Andrea Ivančević pobijedila je na 100 m prepone s novim rekordom prvenstva – 13,06, ispred drugoplasirane Ivane Lončarek (13,34). Zlato i srebro osvojeni su i na 110 m prepone, gdje je pobijedio Trpimir Široki s 15,43, ispred srebrnog Marka Čuljka (15,72). Trpimir je osvojio medalju i na skoku u vis, gdje je bio 2. s rezultatom 1,99. Dvije su medalje osvojene na bacanjima – Dubravko Brdovčak bio je 2. na bacanju kugle s 15,95, dok je Jelena Ivančić bila 3. na bacanju kladiva s 47,41. Klupska štafeta seniorki 4×100 m (Darija Pucko, Mirna Larva, Ivana Lončarek, Nika Župa) osvojila je 2. mjesto s rezultatom 47,49, iza prvoplasirane Slobode, a ispred trećeplasiranog Agrama. Na korak do medalje ostala je klupska štafeta seniora 4×100 m (Lukas Cik, Staša Vrhovec, Mateo Parlov, Luka Šakota), koja je bila 4. s 43,14.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke – 1. dan