ATLETSKI KLUB ZAGREB ULIX

Finale Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje

U Rijeci je na stadionu Kantrida u subotu 22. rujna u organizaciji Atletskog kluba Kvarner održano finale Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje. Kadeti našeg kluba zauzeli su ukupno 7. mjesto sa 72 boda, dok su kadetkinje bile ukupno 4. sa 108,5 bodova. U ukupnom poretku kadeta i kadetkinja naš je klub osvojio 4. mjesto sa 180,5 bodova. Kod kadetkinja izdvojimo pobjedu Vite Cik na skoku s motkom s 2,70, ispred drugoplasirane Barbare Crnjac s 2,70 te trećeplasirane Helene Čuljak s 2,50. Nikol Cik pobijedila je na bacanju kugle s 13,53 te na bacanju kladiva s 37,86. Magdalena Duvnjak bila je 2. na skoku u vis s 1,56, a Antea Mikelić 3. na bacanju koplja s 35,92. Kod kadeta, Zvonimir Tirić pobijedio je na 100 m prepone s 14,18 te bio 2. na skoku u vis s 1,79, dok je Ivan Vojnović osvojio 2. mjesto na 300 m prepone s 40,92. Luka Šorman pobijedio je na bacanju diska (48,04) te je bo 2. na bacanju kugle (15,79).

Na temelju rezultata finala Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje, u kadetsku reprezentaciju Hrvatske za nastup na tradicionalnom susretu kadetskih reprezentacija Mađarske, Češke, Hrvatske, Slovačke i Slovenije, koji će se održati u Győru u subotu 29. rujna, iz našeg su kluba pozvani Magdalena Duvnjak (skok u vis), Vita Cik i Barbara Crnjac (skok s motkom), Nikol Cik (bacanje kugle), Zvonimir Tirić (100 m prepone i skok u vis), Ivan Vojnović (300 m prepone) i Luka Šorman (bacanje kugle i bacanje diska).

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Finale Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje