Atletski klub Zagreb

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke

U subotu 2. veljače u atletskoj je dvorani na Zagrebačkom velesajmu u organizaciji Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke, na kojem su atletičari i atletičarke našeg kluba osvojili četiri medalje – jedno zlato, dva srebra i jednu broncu. Marko Čuljak pobijedio je na 60 m prepone s 8,51. U kvalifikacijama iste discipline najbrže je vrijeme – 8,34 – ostvario Marin Jurjević, koji je u finalu diskvalificiran zbog pogrešnog starta. Dvije su medalje osvojene na bacanju kugle – srebro Dubravka Brdovčaka sa 16,06 kod seniora te bronca Tadeje Lažete s 12,98 kod seniorki. Nika Župa osvojila je 2. mjesto na 60 m s rezultatom 7,65. Na skoku u dalj za seniore imali smo četiri predstavnika – Marin Jurjević bio je 4. sa 7,23, samo 1 cm bolji od petoplasiranog Marka Prugovečkog (7,22), Tihomir Crnjac bio je 7. sa 6,19, a Luka Jurak 8. s 5,75. Na 60 m za seniore Luka Šakota zauzeo je 5. mjesto s rezultatom 7,05, dok je Staša Vrhovec bio 6. sa 7,12. Izdvojimo još 4. mjesto Matea Parlova na 400 m s 48,91, 5. mjesto štafete 4×400 m za seniore (Lukas Cik, Staša Vrhovec, Ivan Vojnović, Mateo Parlov) s 3:30,21, 5. mjesto Teje Sorić na 60 m prepone s 10,47, 6. mjesto Valentine Jurić na 400 m s 57,58, 6. mjesto Vite Cik na skoku s motkom s 2,80 te 7. mjesto Antona Milanovića na skoku u vis s 1,85.

NATJECANJA, OSTALO, REZULTATI Comments Off on Dvoransko prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke